Księga gości

Warto zobaczyć 


Ognisko Kaliszany
Ogłoszenia parafialne


23.VI.2019r. – XII Niedziela zwykła "C"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Przeżywamy XII Niedzielę zwykłą. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i rocznica poświęcenia naszego kościoła (1948r.).

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie uroczystości Bożego Ciała.  Przygotowującym ołtarze, strażakom, scholi, służbie liturgicznej, dorosłym i dzieciom  zaangażowanym w procesję. Policji za zabezpieczenie drogi.

W czasie Oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesjami wokół kościoła o godz. 18.00 (dziś o 16.00). Zachęcamy do udziału! Zapraszamy dzieci!

 

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. w kościele o godz. 18.00 z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła oraz poświęcenie wianków. Prosimy aby ołtarze na procesję ubrali ci, którzy przygotowywali je na Boże Ciało.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i modlitwy za Ojca świętego. Tego dnia zbierana jest taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). Msze św. w kościele o godz. 8.30 oraz o 16.00 - Msza św. w intencji ks. proboszcza z okazji imienin a po niej spotkanie Rady Parafialnej.

 

W najbliższą niedzielę Odpust w Braciejowicach ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zmienia się wtedy porządek Mszy św.! Msze św. w kościele o 8.30, 10.00!!! i 16.00. (nie ma w kościele Mszy o 12.00!). W kaplicy suma o 12.00. Mieszkańców Braciejowic prosimy o przygotowanie Odpustu. Liczymy na obecność strażaków i ich udział w procesji! (z kościoła można wziąć do kaplicy baldachim i chorągwie).

Kazania będzie głosił ks. Bogusław Suszyło - rektor kościoła pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie (naprzeciw Katedry). Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na remont tego kościoła.

 

 

3. Ofiara na Kościół: bezimiennie z Majdan - 100zł. Bóg zapłać!

 

4. Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Rybaków. Wczorajszym Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Do sprzątania i dekorowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Zagłobę (nowe bloki, stara szkoła i domy za szkołą). Sprzątanie w piątek od godz. 18.00!  

6. Przerwa w malowaniu kościoła spowodowana jest tym, że firmy nie wyrabiają się z zaplanowanymi pracami i brakuje fachowców. Możliwe jest, że już niebawem prace będą kontynuowane.

 

7. Zgodnie z decyzją księży biskupów na koniec Mszy św. śpiewamy dziś suplikację jako wynagrodzenie Panu Bogu za świętokradztwa i profanacje, które miały ostatnio miejsce w naszej ojczyźnie.16.VI.2019r. – Urocz. Trójcy Przenajświętszej "C"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. (Odpust we Wrzelowcu)

 

W środę zakończenie roku szkolnego. Nauczycieli, rodziców i uczniów zapraszamy na Msze św.: w szkole w Zagłobie o godz. 9.00; w kaplicy w Braciejowicach o godz. 8.20. Przypominamy, że nie ma wakacji od praktykowania wiary. Pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i systematycznej spowiedzi.

Porządek Mszy św. w czasie wakacji nie ulega zmianie!

 

W czwartek (20 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w kościele o godz. 8.30, 10.30 z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, 16.00 i w kaplicy o 8.30. Ołtarze na procesję przygotowują: Las Dębowy (2 ołtarze), Kosiorów i Żmijowiska - niech zatroszczą się także o porządek przy ołtarzach i na trasie procesji. Proszę też nie zostawiać przygotowania ołtarzy tylko radnym!

Zapraszamy strażaków, dorosłych, młodzież i dzieci do zaangażowania w procesję. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich uroczystych strojach, dziewczynki sypią kwiatki.

Po Bożym Ciele w czasie Oktawy Msze św. z procesjami wokół kościoła będą o 18.00 (w niedzielę o 16.00). Prosimy strażaków o posługę w czasie tych procesji (porządek podany jest na tablicy ogłoszeń i w zakrystii strażacy mogą odebrać grafik dyżurów). Taca w Boże Ciało na Centrum Jana Pawła II.

 

Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych w Boże Ciało o godz. 10.30. W środę o godz. 17.00 spotkanie przygotowujące, możliwość spowiedzi dla dzieci i rodziców oraz sprzątanie i dekorowanie kościoła. Rodzicom dziękujemy za skoszenie trawy i sprzątanie wokół kościoła.

 

 

4. Za sprzątanie i dekorowanie kościoła dziękujemy parafianom z Majdan. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Rybaki (bez kwiatów). Sprzątanie w sobotę od godz. 9.30.

 

 

6. Przypomnienie! W ostatnią niedzielę czerwca (30.VI. - za dwa tygodnie!) Odpust w Braciejowicach ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zmienia się wtedy porządek Mszy św.! Msze św. w kościele o 8.30, 10.00!!! i 16.00. (nie ma w kościele Mszy o 12.00!). W kaplicy suma o 12.00. Mieszkańców Braciejowic prosimy o przygotowanie Odpustu. Liczymy na obecność strażaków i ich udział w procesji! (z kościoła można wziąć do kaplicy baldachim i chorągwie).

 

 9.VI.2019r. – Zesłanie Ducha Św. "C"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła. Msze św. w kościele o 8.30 i 16.00. W kaplicy o 18.00 z Poświęceniem Pól. Dzisiaj taca na Lubelskie Seminarium Duchowne.

 

Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych będzie w Boże Ciało. Rodziców tych dzieci prosimy o wykoszenie trawy wokół kościoła w najbliższą sobotę od godz. 9.30. Przed Bożym Ciałem trzeba będzie sprzątnąć kościół i udekorować kwiatami.

 

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą niedzielę po Mszy o 16.00.

 

 

5. Za sprzątanie i dekorowanie kościoła dziękujemy parafianom z Wrzelowa. Do sprzątania i dekorowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Majdany. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.30.

 

 

7. W czwartek można oddać krew! - Szkoła w Zakrzowie w godz. 9.00 - 13.00.

W czwartek też Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Msza św. w czasie Nabożeństw Fatimskich sprawowana jest w intencji zbiorowej. Możemy zgłaszać swoje intencje dzisiaj lub przed Nabożeństwem. Będziemy się też modlić za ks. Abpa Seniora Bolesława Pylaka, który zmarł 6 czerwca. Miał 98 lat.


2.VI.2019r. – Wniebowstąpienie Pańskie (VII Niedziela W-nocna "C")

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I Niedziela miesiąca - Adoracja Najśw. Sakramentu i Zmiana Tajemnic Różańcowych.

W Polsce obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.

W najbliższą niedzielę taca na Lubelskie Seminarium Duchowne.

 

W pierwszy piątek miesiąca - Msza św. i Nabożeństwo w kościele o godz. 16.00 (spowiedź od 15.30); w kaplicy Msza św. o 17.30 (wcześniej spowiedź).

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00 w kościele.

 

 

5. Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Koła. Wczorajszym Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Do sprzątania i dekorowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Wrzelów. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.30. Będą to Zielone Świątki - prosimy o "zieloną dekorację"!

 

 

7. W tym tygodniu Poświęcenia Pól:  

4.VI.- wtorek o 18.00- Grabowiec; o 18.45- Kol. Wrzelów (ten sam ksiądz!)

5.VI.- środa o 18.00- Nieciecz i Niedźwiada Mała

       Braciejowice - w drugi dzień Zielonych Świątek (10 czerwca).

 

8. Nasza parafia ma wyznaczone czuwanie w lubelskiej katedrze na jutro w godz. 19.00 - 21.00.  Można przyjechać lub zobaczyć w internecie transmisję Mszy św.

Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem. Wyjazd jutro spod kościoła o godz. 7.00. Powrót po godz. 22. Koszt 100zł./osoba.

 

9. Pielgrzymka sadowników na Jasną Górę 9 czerwca 2019r. Koszt wyjazdu 60zł. płatne przy zapisie u Tomasza Markiewicza z Braciejowic lub Krzysztofa Kołodziejczyka z Zakrzowa. Zapisy do 2 czerwca. Wyjazd w niedzielę 9 czerwca o godz. 3.30 z Łazisk.

 

10. Zmarli w maju: Cecylia Giza (Wrzelów); Tadeusz Burzyński (Brzozowa); Wacław Wrona (Żmijowiska); Stanisław Kramek, Józef Sawicki (Las Dębowy). Pomódlmy się za nich!26.V.2019r. – VI Niedziela Wielkanocna "C"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną.

Decyzją ks. abpa Stanisława Budzika dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów.

 

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca - Msza św. i Nabożeństwo o godz. 16.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - Adoracja Najśw. Sakr. i Zmiana Tajemnic Różańcowych. Będzie też zbiórka do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Nabożeństwa Majowe: w kościele po Mszy o 18.00 (w tym tygodniu zmiana godziny!); w kaplicy po Mszy o 19.00.

 

Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych będzie w Boże Ciało. I Komunia św. w przyszłym roku planowana jest na 17 maja (w 2021r. - 16 maja).

 

2. Ołtarze na Boże Ciało (20 czerwca) w tym roku przygotowują: Las Dębowy (2 ołtarze), Kosiorów i Żmijowiska. Dekoracje powinny mieć charakter eucharystyczny. Ołtarze można ustawić po stronie cmentarza. Pierwszy przy starej plebanii a trzy przy płocie cmentarza. W zakrystii można odebrać propozycje haseł na ołtarze.

Wieniec na Dożynki w Wąwolnicy przygotowują Majdany i Lubomirka. 

 

 

5. Za sprzątanie kościoła dziękujemy Kolonii Wrzelów. Wczorajszym Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Koło (bez kwiatów!). Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

 

 

7. W tym tygodniu Poświęcenia Pól:  

27.V. - poniedziałek o 19.00 - Wrzelów

28.V. - wtorek o 19.00 - Niedźwiada Mała i Nieciecz

29.V. - środa o 19.00 - Brzozowa

30.V. - czwartek o 19.00 - Kosiorów

31.V. - piątek o 19.00 – Żmijowiska

Prosimy o pojazdy z wyznaczonych miejscowości kilka minut przed godz. 19.00.

 

8. Nasza parafia ma wyznaczone czuwanie w lubelskiej katedrze na 3 czerwca (poniedz.) w  godz. 19.00 - 21.00.  Połączymy to z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem. W zakrystii można się zapisać na jednodniową pielgrzymkę na 3 czerwca.


19.V.2019r. – V Niedziela Wielkanocna "C"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

Uroczystość I Komunii świętej o godz. 11.00 (27 dzieci) - nie ma Mszy o godz. 12.00. Dzieciom życzymy wytrwałości i wierności w przyjaźni z Chrystusem. Rodzicom gratulujemy i prosimy, by troszczyli się o wzrastanie w wierze swoich pociech. Dziękujemy za sprzątanie i dekorowanie kościoła i dar ołtarza.  

 

Dzieci, które przystąpiły do I Komunii, w strojach komunijnych, przychodzą na Biały Tydzień do kościoła na godz. 17.00 - najlepiej z rodzicami! (We środę dzieci mają wspólny wyjazd)

 

Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych będzie w Boże Ciało. I Komunia św. w przyszłym roku planowana jest na 17 maja (w 2021r. - 16 maja).

 

Nabożeństwa Majowe: w kościele po Mszy o 17.00 (w tym tygodniu zmiana godziny!); w kaplicy po Mszy o 19.00.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

2. Ołtarze na Boże Ciało (20 czerwca) w tym roku przygotowują: Las Dębowy (2 ołtarze), Kosiorów i Żmijowiska. Dekoracje powinny mieć charakter eucharystyczny. Ołtarze można ustawić po stronie cmentarza. Pierwszy przy starej plebanii a trzy przy płocie cmentarza. W zakrystii można odebrać propozycje haseł na ołtarze.

Wieniec na Dożynki w Wąwolnicy przygotowują Majdany i Lubomirka. 

 

 

5. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Kolonię Wrzelów (bez kwiatów!). Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.

 

 

7. W tym tygodniu Poświęcenia Pól:  

20.V. - poniedziałek o 19.00 - Zakrzów

21.V. - wtorek o 19.00 - Las Dębowy

23.V. - czwartek o 19.00 – Majdany

24.V. - piątek o 19.00 - Lubomirka

25.V. - sobota o 19.00 - Rybaki

Prosimy o pojazdy z wyznaczonych miejscowości kilka minut przed godz. 19.00.

 

9. Nasza parafia ma wyznaczone czuwanie w lubelskiej katedrze na 3 czerwca (poniedz.) w  godz. 19.00 - 21.00.  Połączymy to z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem. W zakrystii można się zapisać na jednodniową pielgrzymkę na 3 czerwca.

 

10. W najbliższą niedzielę jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. dra Czesława Bielca we Wrzelowcu o godz. 12.00. Ks. Czesław zaprasza.


12.V.2019r. – IV Niedziela Wielkanocna "C"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

1. Dziś czwarta Niedziela Wielkanocna -  Niedziela Dobrego Pasterza - taca na Lubelskie Seminarium Duchowne. Przez cały tydzień modlimy się o powołania do służby Bożej.

Jutro - 13 maja - Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Msza św. w czasie Nabożeństw Fatimskich sprawowana jest w intencji zbiorowej. Możemy zgłaszać swoje intencje dzisiaj lub przed Nabożeństwem. Nie zgłaszamy intencji za zmarłych!

 Nabożeństwa Majowe: w kościele po Mszy o 18.00. W kaplicy po Mszy o 19.00.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

2. W przyszłą niedzielę I Komunia św. o godz. 11.00.
Nie ma Mszy o 12.00!!!

W kaplicy będzie Msza św. o godz. 8.30!!!

W piątek od 16.30 spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych. Na Mszy św. o 18.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci przychodzą ze świecami od chrztu - jeśli mają). Po Majówce sprzątanie i dekorowanie kościoła przez rodziców. Prosimy też o wykoszenie trawy i sprzątanie terenu przy kościele.  

 

3. Za sprzątanie i dekorowanie kościoła dziękujemy parafianom ze Żmijowisk.

 

 

7. W tym tygodniu rozpoczniemy Poświęcenia Pól. Niech ta modlitwa pośród pól i sadów gromadzi nas jak najliczniej. Daremny jest nasz wysiłek bez Bożego błogosławieństwa i o to błogosławieństwo dla naszej pracy i naszych rodzin będziemy prosić.

14.V. - wtorek o 19.00 – Zagłoba i Kol. Kłodnica (razem!)

15.V. - środa o 19.00 - Trzciniec

16.V. - czwartek o 19.00 - Niedźwiada Duża

18.V. - sobota o 19.00 – Koło

Prosimy o pojazdy z wyznaczonych miejscowości kilka minut przed godz. 19.00.

 

 

9. Nasza parafia ma wyznaczone czuwanie w lubelskiej katedrze na 3 czerwca (poniedziałek) w  godz. 19.00 - 21.00.  Chcemy to połączyć z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem. W zakrystii można się zapisać na jednodniową pielgrzymkę na 3 czerwca.

 


Dzisiaj jest


Godzina
Imieniny:


Solenizantom życzymy:
Obfitości Łask Bożych na każdy dzień życia


Warto zobaczyć

Copyright © 2008. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prywatna strona Parafii Zagłoba