Księga gości

Warto zobaczyć 


Ognisko Kaliszany
Ogłoszenia parafialne


WSPIERAJ PARAFIĘ MODLITWĄ I OFIARĄ!

konto parafialne:

Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym; Oddział w Wilkowie

Nr: 37 8731 0001 0200 0172 2002 0001
28.V.2023r. – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „A”

 

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele o 8.30 i 16.00. W kaplicy o 19.00 z Poświęceniem Pól.

Nabożeństwa Majowe w kościele po Mszy o 18.00; w kaplicy po Mszy o 19.00.  

 

1 czerwca – pierwszy czwartek miesiąca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, modlimy się o powołania. Zapraszamy na Mszę św. i adorację Najśw. Sakramentu na godz. 18.00. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na 17.30.

 

W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30 a w kaplicy o godz. 19.00. Spowiedź przed Mszą.

 

W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. i Nabożeństwo w kościele o godz. 16.00.   

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - Adoracja Najśw. Sakr. i Zmiana Tajemnic Różańcowych. Po Mszy św. o 8.30 spotkanie dla Kół Różańcowych.

Taca na Lubelskie Seminarium Duchowne.  

 

2. Poświęcenie Pól w tym tygodniu.    

29.V. poniedz. (Matki Kośc.): o 17.30 -Nieciecz i Niedźwiada Mała; o 19.00 -Braciejowice

3.VI. sobota: o 18.00 -Żmijowiska, o 19.00 –Kosiorów

Prosimy o pojazdy z wyznaczonych miejscowości.

 

3. Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Rybaków. Wczorajszym Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Na najbliższą niedzielę do sprzątania (bez kwiatów) prosimy Grabowiec i Kolonię Wrzelów. Sprzątanie w czwartek o godz. 19.00.

 

6. W BOŻE CIAŁO ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. DLA DZIECI Z KLAS CZWARTYCH (godz. 10.30). SPOWIEDŹ W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA O 17.00.

21.V.2023r. – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE „A”

 

1. Taca na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.  

 

Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu w kościele po Mszy o 18.00; w kaplicy po Mszy o 19.00. Zachęcamy do śpiewania „Majówek” przy krzyżach i figurach.

 

2. Poświęcenie Pól.    

22.V. (poniedziałek): godz. 19.00 – Brzozowa.

Prosimy o pojazdy z wyznaczonych miejscowości.

 

3. Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Zagłoby: od cmentarza do bloków, nad rzeką i stare bloki. Wczorajszym Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Na najbliższą niedzielę do sprzątania prosimy RYBAKI. Prosimy o „zieloną dekorację” na ZIELONE ŚWIĄTKI; kwiaty przygotowują Nowożeńcy. Sprzątanie w piątek o godz. 19.00.

 

4. Ofiary na Kościół: rodzice z I Komunii św. - 200zł. Bóg zapłać!

 

6. Procesja Bożego Ciała, 8 czerwca, odbędzie się wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Niedźwiada Duża; 2. Zakrzów Załasie; 3. Zakrzów Stary i Las; 4. Brzozowa. Trzeba je ustawić na placu kościelnym i zatroszczyć się o porządek, kwiaty, obrusy, świece, itp. W zakrystii do odebrania propozycje haseł na ołtarze.  

W BOŻE CIAŁO TAKŻE ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. DLA DZIECI Z KLAS CZWARTYCH (godz. 10.30).

14.V.2023r. – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „A”

 

1. VI Niedziela wielkanocna. W przyszłą niedzielę taca na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.  

Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu w kościele po Mszy o 17.00 (BIAŁY TYDZIEŃ); w kaplicy po Mszy o 19.00. Zachęcamy do śpiewania „Majówek” przy krzyżach i figurach.

 

2. PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA O GODZ. 11.00 (43 dzieci). Nie ma Mszy o 12.00 a w kaplicy Msza św. o 8.30. Rodzicom dziękujemy za sprzątanie kościoła, dekoracje i ofiarę na Kościół. Dzieci z rodzicami zapraszamy na BIAŁY TYDZIEŃ.

(I Komunia 2024r. – planowana na 12 maja).   

3. W tym tygodniu rozpoczniemy Poświęcenia Pól. W trudnym czasie dla rolników i sadowników niech nas nie zabraknie na wspólnej modlitwie.   

17.V. (środa): godz. 18.00 - Niedźwiada Duża,
                        godz. 19.00 – Trzciniec.

18.V. (czwartek): godz. 18.00 - Koło,
                              godz. 19.00 – Wrzelów.

Prosimy o pojazdy z wyznaczonych miejscowości przed godz. 18.00.

 

4. Do sprzątania kościoła (bez kwiatów!) prosimy Zagłobę: od cmentarza do bloków, nad rzeką i stare bloki – piątek, godz. 18.00.

 

6. Ofiary na Kościół: bezimiennie z Zagłoby- 400zł., ze Żmijowisk- 200zł. Bóg zapłać!

 

Pielgrzymka sadowników na Jasną Górę: 11 czerwca o godz. 4.00 z Łazisk. Zapisy do 15 maja u Tomasza Markiewicza z Braciejowic lub Krzysztofa Kołodziejczyka z Zakrzowa. Koszt: 100zł. - płatne przy zapisie.  

 9. Procesja Bożego Ciała, 8 czerwca, odbędzie się wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Niedźwiada Duża; 2. Zakrzów Załasie; 3. Zakrzów Stary i Las; 4. Brzozowa. Trzeba je ustawić na placu kościelnym i zatroszczyć się o porządek, kwiaty, obrusy, świece, itp. W zakrystii do odebrania propozycje haseł na ołtarze.  
7.V.2023r. – V NIEDZIELA WIELKANOCNA „A”

 

1. V Niedziela wielkanocna (pierwsza miesiąca) - Adoracja Najśw. Sakr. i Zmiana Tajemnic Różańcowych. Spotkanie Kół Różańcowych po Mszy św. o 8.30.  

Jutro czcimy św. Stanisława (b. m.) – odpust w Piotrawinie.

 W sobotę Msza św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Wojna na Ukrainie pokazuje jak aktualne jest Orędzie Matki Bożej z Fatimy, która wzywa nas do modlitwy o nawrócenie Rosji i zawierzenia swojego życia Jej Niepokalanemu Sercu. Intencje do Mszy zbiorowej możemy zgłaszać przed Mszą św. (nie zgłaszamy intencji za zmarłych).

 

Nabożeństwa Majowe: w kościele po Mszy o 18.00, w niedziele i święta po Mszy o 16.00.

W kaplicy po Mszy o 19.00. Zachęcamy do śpiewania „Majówek” przy krzyżach i figurach.

2. W najbliższą niedzielę PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA O GODZ. 11.00. Nie ma Mszy o 12.00 a w kaplicy Msza św. o 8.30. Rodziców prosimy o sprzątanie kościoła, terenu przy kościele oraz udekorowanie kościoła. W piątek o godz. 16.00 Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych (dzieci przychodzą ze świecami) oraz Pierwsza Spowiedź dzieci i możliwość spowiedzi dla najbliższych.  

 

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17.00.

4. Za sprzątanie i dekorowanie kościoła dziękujemy parafianom z Lubomirki.

 
6. Ofiary na Kościół: Janina Wójtowicz (Las Dębowy)- 100zł. Bóg zapłać!

 
8. Pielgrzymka sadowników na Jasną Górę: 11 czerwca o godz. 4.00 z Łazisk. Zapisy do 15 maja u Tomasza Markiewicza z Braciejowic lub Krzysztofa Kołodziejczyka z Zakrzowa. Koszt: 100zł. - płatne przy zapisie.  

 10. Zmarli w kwietniu: Justyna Czapla (Braciejowice); Zbigniew Banaś (Las Dębowy); Zdzisław Szczepański (Zagłoba). Pomódlmy się za nich!

30.IV.2023r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „A”

 

1. IV Niedziela wielkanocna (Dobrego Pasterza) – Światowy Dzień Modlitwy o Powołania - rozpoczyna Tydzień Modlitwy o Powołania.  

 

Nabożeństwa Majowe: w kościele po Mszy o 18.00, w niedziele i święta po Mszy o 16.00.

W kaplicy po Mszy o 19.00. Zachęcamy do śpiewania „Majówek” przy krzyżach i figurach.

 

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. (Można przystąpić do spowiedzi w czasie odpustu a w piątek przyjąć Komunię św.).

W przyszłą niedzielę Adoracja Najśw. Sakr. i Zmiana Tajemnic Różańcowych. Spotkanie Kół Różańcowych po Mszy św. o 8.30.

 

2. We wtorek o 18.00 Msza św. za zmarłych na cmentarzu.

We środę – Uroczystość NMP Królowej Polski – Odpust Parafialny. Nie ma Mszy św. w kaplicy. W kościele Msze św. o 8.30, 10.00, 16.00 (po niej Nabożeństwo Majowe). Suma odpustowa o 12.00. Zapraszamy na nią także strażaków z całej parafii, za których też będziemy się modlić. Prosimy o zaangażowanie w Procesję!

Kazania będzie głosił ks. Leszek Sałaga z Lubartowa. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na Hospicjum św. Anny, które działa w Lubartowie.

 

3. Za sprzątanie kościoła dziękujemy rodzicom dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Za sprzątanie terenu przy kościele dziękujemy rodzicom i kandydatom do bierzmowania. Dziękujemy za przybycie, poświęcony czas i wykonaną pracę. Bóg zapłać!

Wczorajszym Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

 

Do sprzątania i dekorowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Lubomirkę – piątek godz. 18.45 (po Majówce).
23.IV.2023r. – III NIEDZIELA WIELKANOCNA „A”

 

1. III Niedziela wielkanocna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”.

Jutro czcimy św. Wojciecha (bpa, męcz.), głównego patrona Polski. We wtorek – św. Marka, ewangelistę.

 

2. Parafianom z Koła dziękujemy za sprzątanie kościoła.

Na najbliższą niedzielę do sprzątania (bez kwiatów) prosimy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – piątek, godz. 17.00.

 

3. Parafianom z Niedźwiady Dużej i Trzcińca dziękujemy za pracę na cmentarzu.

Prośba do rodziców kandydatów do bierzmowania. Prosimy o sprzątanie terenu przy kościele. Trzeba skosić trawę na placu i w rowach, opryskać chwasty przy płocie kościelnym, pozbierać gałęzie i śmieci, przygotować teren na odpust (części ogrodzenia są odnawiane). Potrzebny sprzęt do sprzątania, kosiarki, kosy, ciągnik z tłuką, opryskiwacze. SPRZĄTANIE W SOBOTĘ OD 9.00.  

 

4. Śmieci z cmentarza wyrzucamy do boksów na końcach cmentarza. Na wolne pole, jak najdalej za grobami, wyrzucamy tylko odpady zielone (chwasty, trawa, ziemia, uschnięte kwiaty). Za śmieci z cmentarza parafia płaci od wywiezionej tony - im mniej wywiezionych śmieci tym mniej nas to kosztuje.

16.IV.2023r. – II NIEDZIELA WIELKANOCNA „A”

 

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień miłosierdzia. Dziś święto patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Caritas”.

 2. Parafianom z Brzozowej dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na najbliższą niedzielę do sprzątania (bez kwiatów) prosimy parafian z KOŁA – piątek, godz. 17.00.

 

3. Parafian z NIEDŹWIADY DUŻEJ i TRZCIŃCA prosimy o sprzątanie cmentarza i parkingu. Trzeba skosić trawę, opryskać chwasty, posegregować śmieci i przygotować cmentarz na odpust. Potrzebny sprzęt do sprzątania, ciągniki, tłuki, opryskiwacze. Strażaków prosimy o kierowanie pracami. SPRZĄTANIE W ŚRODĘ OD 8.30. (Msza św. na cmentarzu przed Odpustem będzie 2 maja o godz. 18.00.)

 

4. Śmieci z cmentarza wyrzucamy do boksów na końcach cmentarza. Na wolne pole, jak najdalej za grobami, wyrzucamy tylko odpady zielone (chwasty, trawa, ziemia, uschnięte kwiaty). Za śmieci z cmentarza parafia płaci od wywiezionej tony - im mniej wywiezionych śmieci tym mniej nas to kosztuje.

 

6. Ofiary na Kościół: bezim. z Lasu Dębowego- 2 tys. zł.; Katarzyna i Arkadiusz Szelągiewicz z Zagłoby- 100zł. Bóg zapłać!

 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: wtorek, godz. 17.00

Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: środa, godz. 17.00 


Ogłoszenia duszpasterskie – 9-10.IV.2023r. – WIELKANOC „A”

 

WIELKA NIEDZIELA

 

1. Procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6.00.

Potem Msze św. o 9.00 i 12.00; w Braciejowicach o 10.30. Nie ma Mszy o g. 16.00.

 

W Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny i taca na KUL.

 

W oktawie Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Caritas”.

 

 

3. Z okazji Świąt Wielkanocnych, Parafianom i Gościom, życzymy doświadczenia paschy, czyli przejścia: z ciemności do światła, ze smutku do radości, z narzekania do dziękczynienia, ze słabości do duchowej mocy, z duchowej śmierci do pełni życia.

Niech Chrystus Zmartwychwstały umocni Waszą wiarę, nadzieję, miłość i obdarzy swoim błogosławieństwem.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

1. Parafianom z Majdan dziękujemy za sprzątanie kościoła na Święta. Na najbliższą niedzielę do sprzątania (bez kwiatów) prosimy parafian z Brzozowej – piątek, godz. 17.00.

 

2. Dziękujemy za pracę przy dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękujemy scholi, ministrantom, lektorom, strażakom, wszystkim zaangażowanym w dobre przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za życzenia dla kapłanów i wszelką życzliwość.  

 

 

4. Dziękujemy Radnym za przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego i na śmieci z cmentarza. Zakrzów Las(1325), Kol. Wrzelów(480), Rybaki(1280), Niedźwiada Duża(2180), Brzozowa(1440), Koło(600), Kosiorów(735), Niedźwiada Mała(620), Żmijowiska(870), Trzciniec(2020), Las Dębowy(2750), Lubomirka(1020), Kol. Kłodnica(220), Zagłoba(2810). Braciejowice: Dąbrówka(970). Razem: 27 580zł. Bóg zapłać! Nie została wzięta lista na zbiórkę z Niecieczy. Można złożyć ofiary indywidualnie w zakrystii.  

 

Śmieci z cmentarza wyrzucamy do boksów na końcach cmentarza. Na wolne pole, jak najdalej za grobami, wyrzucamy tylko odpady zielone (chwasty, trawa, ziemia, uschnięte kwiaty). Za śmieci z cmentarza parafia płaci od wywiezionej tony - im mniej wywiezionych śmieci tym mniej nas to kosztuje.

 

5. Ofiary na Kościół: bezim. z Brzozowej- 100zł.; Aleksandra i Michał Olszowy- 500zł. Bóg zapłać!

 
7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 8.30. I Komunia: 14 maja o godz. 11.00. (2024r. – 12 maja)  

 Dzisiaj jest


Godzina
Imieniny:


Solenizantom życzymy:
Obfitości Łask Bożych na każdy dzień życia


Warto zobaczyć

Copyright © 2008. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prywatna strona Parafii Zagłoba